Dohodnina 2022

• 14/12/2022

Dohodninska zakonodaja v Sloveniji vam omogoča, da sami izberite, komu bo namenjen del zneska odmerjene dohodnine. Vsak davčni zavezanec rezident lahko po novem nameni do 1,0 % dohodnine (prej 0,5) tudi za financiranje športnih društev, ki imajo status društva v javnem interesu. Med možnimi prejemniki je tudi naš klub.

Vaša donacija dela dohodnine ne vpliva na višino odmerjene dohodnine. V primeru, da morate del dohodnine doplačati, zaradi donacije vaš znesek ne bo višji.

Del vaše dohodnine nam za delovanje lahko namenite na tri načine:

1. Preko spletne strani https://www.olympic.si/podarim
  2. Na spletnem portalu eDavki elektronsko izpolnite obrazec (potrebujete kvalificirano digitalno potrdilo)
  3. Natisnete obrazec – Zahtevo za namenitev dela dohodnine za donacije, izpolnite s svojimi podatki in izpolnjen obrazec oddate svojemu trenerju.

V klubu se vam za donacijo že vnaprej zahvaljujemo, saj boste z njo pripomogli k še obsežnejšemu in kvalitetnejšemu delovanju kluba.

Ekipa NK Šampion